Piszę

Wyprawa do Legolandu

Na tegoroczną wakacyjną wyprawę zarówno my, jak i dzieci czekaliśmy z dużą radością. Ponownie zaplanowaliśmy wyprawę pod namiot, a za cel obraliśmy Niemcy i Danię. Ja spełniłam swoje marzenie o zobaczeniu Rugii, dzieci nie mogły się doczekać wyprawy do Legolandu.

Bilety kupiliśmy on-line i zerkając na sprzyjającą, lecz nie za ciepłą pogodę, ruszyliśmy na wycieczkę pełną atrakcji. Do pokonania mieliśmy zaledwie godzinkę z campingu w Ribe w Danii. Zabawa rozpoczęła się punkt 10.00.

Po pobraniu mapki, ustaliliśmy kierunek zwiedzania. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: piękne ekspozycje i cudną roślinność, karuzele, łódki, pędzące kolejki, atrakcje dla najmłodszych i trochę starszych.

Czy pamiętacie jeszcze piratów z LEGO z waszego dzieciństwa? Ja miałam taki zestaw, więc sentyment wziął górę nad współczesnymi postaciami z LEGO i właśnie te stare, klasyczne ekspozycje zrobiły na mnie największe wrażenie.

Sporo czasu poświęciliśmy też na zwiedzanie ekspozycji. Z rozmachem i precyzją zbudowane miasta, lotnisko, uliczki, charakterystyczne atrakcje z różnych krajów. Zrobiło to na nas ogromne wrażenie.

A może safari i dzikie zwierzęta Afryki?

Każda z atrakcji była bardzo ciekawa. Niesamowite było przyglądać się, jak zbudowano poszczególne zwierzęta, domy, statki.

Dużą część Legolandu stanowią też współczesne kolekcje LEGO, jak np.Ninjago czy ogromne i bardzo szybkie kolejki i karuzele. Jadąc latem, trzeba liczyć się jednak z tym, że kolejki do poszczególnych atrakcji są duże. Od 25-45 minut czekania. To bardzo nas zniechęcało. Ale z drugiej strony, zobaczyliśmy świetne przedstawienie, piękne ekspozycje i bawiliśmy się na trochę mniejszych karuzelach.

Warto na pewno zabrać ze sobą przekąski, coś do picia i zrobić swój piknik w miejscach do tego wyznaczonych. Kolejki po jedzenie także były ogromne, a do jedzenia jest głównie fast food. Zwiedzając podobne miejsca wiemy już, że odpoczynek podczas pikniku to także super frajda dla dzieci, więc nie stanowi to żadnego problemu.

Dobrze jest spakować do plecaka coś na zmianę do ubrania – szczególnie koszulkę lub spodenki. Niektóre wodne atrakcje potrafią nieźle zmoczyć! Są tam też specjalne suszarki, z których w razie potrzeby można skorzystać. Kto weźmie udział w bitwie wodnej, z pewnością doceni to udogodnienie:-)

W Legolandzie spędziliśmy 8 godzin. Dla nas wystarczająco, choć wiele osób decyduje się kupić bilety dwudniowe i jest to bardzo dobra opcja.

Jednak dla dorosłych… ta chwila wyciszenia po wyjeździe z Legolandu… bezcenna:-))

Jeśli więc planujecie wyprawę do krainy LEGO, bawcie się wspaniale. Zabawa będzie tym lepsza, jeśli zdecydujecie się na zwiedzanie go przed lub po okresie wakacyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *